
Samsung Note 7 Clone Phone- HDC Space Note 7 Pro
Samsung Note 7 Clone Phone-- Specs
| Color | Black, White, Gold, Silver |
| Size | 153.5x73.9x8.4mm |
| Weight | 163g |
| Screen | Size: 5.7inches Curved |
| Type: IPS |
| Resolution: 1280*720(HD) |
| Processor | MTK6580 Quad-Core |
| System | Android 6.0 MarshMallow |
| Storage | 2GB Ram + 8GB Rom(System shows 4GB Ram + 128GB Storage) |
| TF Card: Expandable up to 64GB |
| Internet | 2G: ESM850MHZ GSM900MHZ DCS1800MHZ PCS1900MHZ |
| 3G: WCDMA (B1/B2/B5/B8) |
| 4G: Fake |
| GPS | Yes |
| Data Connections | USB: 2.0, Type-C |
| Bluetooth: 4.1 |
| Sensor | G-sensor, L-sensor, D-sensor |
| Cameras | Main Camera: 12.6-megapixel |
| Front Camera: 5.0-megapixel |
| Battery | 2350mAh |
| Other | SIM Card Type: Dual Nano Simcard or 1 * Nano Simcard + 1 * TF Card |
| Package | PHONE |
| USB Data Cable |
| Charger |
| Earphones |
| Documentation |
Samsung Note 7 Clone Phone-- Appearance
Samsung Note 7 Clone Phone-- Conclusion
Samsungf
Note 7 is a very popular and wonderful smartphone on the market, it has
many amazing funtions, but its price is also very expensive. This
article will bring you a good Note 7 clone phone HDC Space Note 7 Pro.
It just needs
US$ 155.00! it also has some good design from this article. It is worth buying.
Samsung Note 7 Clone Phone-- Recommend Star
| Appearance | ★★★★★ |
| Hardware | ★★★★☆ |
| Prices | ★★★★★ |
| Function | ★★★★☆ |
Recommended Level:Suggest(
B)
Highly recommended(A),
Suggest(
B),
Considered(
C),
Not worth it(
D)
HDC Space Note 7 Pro Review-- Coupon
This smartphone supports with fastcardtech.com
National Day Sale, Whole website 6% off Discount Coupon.
HDC Space Note 7 Pro Review-- Price
Comments
Post a Comment