VIVO X6S PlusA Review, Specs, Price And Appearance
As
a famous mobile phone brand, VIVO is liked by many people. Just now, I
have found a good Vivo phone- VIVO X6S PlusA, it takes 5.7 inch screem,
Full Metalframe, 4GB RAM snd 128GB ROM. About some details,
VIVO X6S PlusA Review can tell you some informations.
VIVO X6S PlusA Specs
| Color | Gold, Rose Glod, Silver |
| Size | 158.40x80.10x6.85mm |
| Weight | 190g |
| Screen | Size: 5.7 inch |
| Type: Capacitive Screen |
| Resolution: 1920*1080(FHD) |
| Processor | Snapdragon 652 Octa Core |
| System | Android 5.1 |
| Storage | 4GB Ram + 64GB/128GB Rom |
| TF Card:None |
| Internet | 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz CDMA 800MHz |
| 3G: CDMA2000800MHz TD-SCDMA1880 / 2010MHz |
| 4G:FDD-LTE B1/B3/B4 TDD-LTE B38/B40 |
| GPS | Yes |
| Data Connections | USB: 2.0 |
| Bluetooth: 4.1 |
| Sensor | G-sensor, L-sensor, D-sensor |
| Cameras | Main Camera: 16-megapixel |
| Front Camera: 8-megapixel |
| Battery | 4000mAh |
| Other | Dual SIM Cards |
| Package | PHONE |
| Micro USB cable |
| Charger |
| Earphones |
| Documentation |
VIVO X6S PlusA Appearance
VIVO X6S PlusA Price
With good configurations, the price of this phone is not very expensive. I have found a good online store, it only costs
US$ 489.99, which provides cheap and valued Vivo phones. You can buy this phone in
Fastcardtech.com, it is a better choice for you.
Comments
Post a Comment