Haipai Galaxy note I9277 Smart Phone Android 4.0 MTK6577 Dual Core 3G GPS 5.3 Inch 8.0MP Camera
Haipai Galaxy note I9277 Smart Phone Android 4.0 MTK6577 Dual Core 3G GPS 5.3 Inch 8.0MP Camera
Haipai Galaxy note I9277 Details
| Basic Information | |
| Model | Haipai I9277 |
| Band | 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz3G: WCDMA 900/2100MHz |
| Sim Card | Dual SIM Card Dual Standby |
| Service Provide | Unlocked |
| Style | Bar |
| Color | White Black |
| Shell Material | Plastic |
| System | |
| OS | Android 4.0.9 |
| CPU | MTK6577, Cortex A9 dual core, 1.0GHz |
| ROM | 4GB |
| RAM | 512MB |
| Screen | |
| Display Size | 5.3 Inch |
| Type | TFT, capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 pixels |
| Screen Color | 260K Colors |
| Support Format | |
| Ringtones Type | Polyphonic/MP3 |
| Audio File Format | MP3/WAV/AMR/AWB |
| Video File Format | 3GP/MPEG4 |
| Image File Format | JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF |
| E-book Format | TXT/CHM/DOC/HTML |
| FM Radio | Yes, earphone needed |
| Earphone Port | 3.5mm |
| Card Extend | Support TF card up to 16GB extended |
| Data Transfer & Connectivity | |
| Data transfer | USB/Bluetooth |
| Mobile internet | WAP/WIFI |
| General | |
| Camera/Picture Resolution | Dual cameras, front camera 0.3MP, back camera 8.0MPwith flashlight and auto focus, up to 3224 x 2448 pixelsresolution; support 1080P video record |
| Language | English, Arabic, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Deutsch,Espanol, French, Italiano, Nederlands, Portuguese,Vietnamese, Turkish, Russian, Thai, Simplified/Traditional Chinese |
| Phonebook | 500 |
| Message | SMS/MMS |
| Input | Handwrite/Keypad |
| TV | No |
| GPS | Yes, built in, support A-GPS and voice navigation With EPO assistance to speed up postioning |
| JAVA | No |
| WIFI | Yes, 802.11 b/g |
| Bluetooth | Bluetooth 2.0 |
| Gravity Sensor | Yes |
| Multi-Touch | Yes, 5 point touch |
| Dimensions | 150 x 83 x 11mm |
| Net Weight(Including battery) | 209g |
| Standby Time | About 2~3 days |
| Other Feature | 3G, GPS, WIFI, Play Store, Flash Player, Bluetooth, Ebook,Email, Messaging, VPN Services, Documents to go,wallpapers, calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot, flashlight, etc |
| Package | |
| Size | 169 x 97 x 58mm |
| Weight | 574g |
| Accessories | 2 x 2800mAh Battery |
| 1 x 3.5mm Earphone | |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Data Cable | |
| 1 x Case | |
| 1 x Screen Protector | |
Comments
Post a Comment