New Product REVEIW-ONew Product REVEIW-riginal Onda Vi30 luxury 8.0 inch Tablet PC A10 Android 2.3 512MB Five points touch HDMI 8GB 1.3MP camera
Welcome to visit http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=6987
For more information.
ginal Onda Vi30 luxury 8.0 inch Tablet PC A10 Android 2.3 512MB Five points touch HDMI 8GB 1.3MP camera








For more information.
ginal Onda Vi30 luxury 8.0 inch Tablet PC A10 Android 2.3 512MB Five points touch HDMI 8GB 1.3MP camera
Product link :
| Reference | Onda Vi30 |
| Operating System | Android 2.3 Gingerbread OS |
| CPU | Allwinner A10 |
| CPU Frequency | default 1.0GB MHz(up to 1.5GB MHz) |
| GPU | Mali 400 |
| RAM | 512 MB |
| RAM Type | DDR3 |
| Internal Memory | 8GB |
| Card Reader | microSD Card / TF Card 32GB Max. |
| Screen Size | 8 inches |
| Screen Resolution | 1024x768 pixels, 4:3 |
| Screen Type | Capacitive Touch Screen |
| Multitouch Screen | 5-point touch screen |
| Wifi 3G Camera | 802.11b/g USB 3G dongle 1.3MP camera |
| HD Video Support | Full HDMI |
| Video Formats | RM/RMVB/H.263/H.264/MPEG(DAT)/MPEG2(VOB)/MPEG4/WMV/VC-1 |
| Audio Formats | MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, OGG, AAC |
| eBook Formats | txt, fb2, pdb, pdf, epub, mobi |
| Image Formats | JPG, BMP, PNG |
| Adobe Flash Support | Yes |
| WiFi Standard | 802.11 b/g/n |
| I/O Ports | mini USB 2.0 OTG, Headphone Jack, AV-Out |
| G-Sensor | Yes |
| Other | Built-in Microphone and Speakers |
| Integrated MIC | Yes |
| Battery Life | 4800mAh |
| Color | black |
| Language | Multilingual |
| Accessories | Charger, USB Cable, Earphones, warranty, instruction, OTG cable |
| Dimension | 213x156x14mm |
| Weight | 580g |
If you are interested in this item ,please click http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=6987
Thanks for your kind attention.
Comments
Post a Comment